24 Qershor 2018

Ministrja Reshitaj do të vizitojë sot Shqipërinë

Prishtinë, 8 nëntor - Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj, do të vizitojë Shqipërinë.

Në kuadër të kësaj vizite zyrtare Ministrja Reshitaj do të  takohet me Ministrin e Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë z. Blendi Klosi.

Kjo vizitë bëhet në kuadër të organizimit të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës e cila pritet të zhvillohet brenda Nëntorit 2017, si dhe me qëllim të dakordimit  për çështjet  që do të diskutohen dhe vendoset në këtë mbledhje, në të mirë të dy shteteve.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)