15 Tetor 2019

Let's Do It Kosova prezenton aktivitetet për Ditën e Pastrimit të Botës

Prishtinë, 20 shtator - Let's Do It Kosova organizon konferencë për media, ku do të prezantohen aktivitetet e planifikuara të cilat do të zhvillohen për Ditën e Pastrimit të Botës, qe do te mbahen nesër.

Pjesë e konferencës do të jenë edhe përfaqësues ndërkombëtarë të Let's Do It World!

Let's Do It Kosova është duke e koordinuar fushatën globale të pastrimit këtë vit dhe të njëjtën do ta bëjë edhe vitin tjetër.  Pjesë e kësaj fushate janë më shumë se 150 shtete të botës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 tetor 2019

- Fillon procesi i numërimit të votave përmes postës. (Qendra e Numërimit dhe Rezultateve,  ora 10:00)

- Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit bën prezantimin e studimeve të radhës brenda serisë së studimeve rreth fazes finale të dialogut Kosovë-Serbi. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:15)

- Ministria e Tregtisë dhe Industrisë shënon Ditën Botërore të Standardeve. (Hotel Emerald, ora 10:30)

- Green Art Center organizon aktivitet në komunën e Vushtrrisë i cili synon të sensibilizojë qytetarët dhe të ndikojë në edukimin e brezave të rinj për rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit”. (Sheshin e qytetit “Hasan Prishtina” në Vushtrri, ora 12:00)

- Në kuadër të promovimit të romanit “Elefantët në kopsht” të autores Kureyshi Qendra Multimedia organizon bisedën e hapur të autores zvicerane Meral Kureyshi me gazetarin Enver Robelli. (Qendra Multimedia, rr. 'Idriz Gjilani' në Prishtinë, ora 19:00)