15 Korrik 2020

KRU planifikon pastrimin e rezervuarëve në qytetin e Shtimes

Prishtinë, 30 qershor – KRU”Prishtina” sh.a., Njësia Operative e Ujësjellësit në Shtime ka planifikuar të bëjë pastrimin e rezervuarëve të ujit.

Pastrimi i rezervuarëve në Shtime do të bëhet më datat:   1 ,  2  dhe  6  korrik  2020.

Përgjatë pastrimit të rezervuarëve, do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë këto tre ditë, në komunën e Shtimes, kohë pas kohe.

Datë, 1.7.2020

-           Pastrimi rezervuarit te “Stacioni i Pompave” - Shtime dhe

-           Rezervuari  500 m3 - afër SHM “ Naim Frashëri ” – Shtime.

Datë, 2.7.2020

-           Pastrimi i rezervuarit 250m3,  afër restaurantit  “ Te Lisi ” – Shtime dhe

-           Pastrimi i rezervuarit 350m3, “ Te Pishat ” – Shtime.

 Datë, 6.7.2020

-           Pastrimi i rezervuarit 250m3

Të nderuar konsumatorë, pastrimi i rezervuarëve është domosdoshmëri dhe kështu ruajmë kualitetin e ujit të pijshëm.

Ju falënderojmë për mirëkuptim! 


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Korrik 2020 - Zëvendëskryeminstri Besnik Tahiri viziton Komunën e Gjakovës dhe takon  Kryetarin Ardian Gjini. (Ndërtesa e Komunës së Gjakovës, ora 10:00)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë shqyrton shkresën drejtuar komisioneve për politikë të jashtme të parlamenteve të vendeve anëtare të BE-së. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 10:30)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dega në Prizren Shaqir Totaj, mban konferencë për media. (zyret e degës në Prizren, ora 11:00)

- Ambasadori Gjerman Christian Heldt, bashkë me Drejtoreshën Ekzekutive të Grupit për Studime Juridike dhe Politike, Arberesha Loxha dhe Drejtuesin e Ekipit të përfaqësisë së GIZ-it në Kosovë, Mark Barrett në mënyrë virtuale do t’iu drejtohen publikut për të diskutuar rreth prioriteteve të presidencës të Gjermanisë. (Faqja e Ambasadës Gjermane në Facebook: https://www.facebook.com/germany.in.kosovo, ora 11:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi do të vizitojë Komunën e Istogut ku do te takohet me Kryetarin Haki Rugova. (Komunën e Istogut, ora 13:00)

- Organizata YMCA në bashkëpunim me Ekipin e Kombeve të Bashkuara organizojnë panelin e diskutimit "75 for 75" që nënkupton 75 minuta për 75 vite i cili do të shfaqet premierë në rrjete sociale. (https://www.ymcakosovo.com/75-for-75 & https://www.un.org/en/un75, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi se bashku me kryetarin e Komunës se Istogut vizitojnë sallën e edukatës fizike në Vrellë. (Fshati Vrellë, ora 13:30)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi se bashku me kryetarin e Komunës se Istogut vizitojnë stadiumit “Demush Mavraj’’. (Istog, ora 14:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi se bashku me kryetarin e Komunës se Istogut vizitojnë palestrën e qytetit. (Istog, ora 14:15)