03 Prill 2020

Dita e parë e marsit do të vijoj me mot të bukur dhe me temperatura te larta

Prishtinë, 29 shkurt -  Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se dita e parë e marsit do të vijoj me mot të bukur dhe me temperatura maksimale në vlerat e normales për muajin që po hymë.

Pas mëngjesit me ngrica të lehta nëpër disa vende, gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehtë deri  esatare. Java e ardhshme ashtu siç kemi parashikuar më herët, premton reshje të mjaftueshme.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Prill 2020

- Banka Qendrore e Republikës së Kosovës mban konferencën për shtyp për zhvillimet në sektorin financiar pas paraqitjes së Pandemisë Covid 19. (Ndërtesa e BQK-së, ora 11:00)

- Kompanitë Rajonale e largimit dhe grumbullimit te Mbeturinave mban konferencë për medie (Zyret e Kompanisë “Pastrimi", ora 12:00)

- Kompania Rajonale e Ujësjellësit 'Prishtina' të bëjë pastrimin e rezervuarit të ujit në objektin prodhues Kroni në komunën e Fushë Kosovës.