18 Nëntor 2018

Zëvendësdrejtori i FMN-së, Tao Zhang vjen sot për vizitë në Kosovë

Prishtinë, 14 shkurt - Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Tao Zhang vjen sot për vizitë në Kosovë ku do të pritet në takim nga ministri i Financave Bedri Hamza.

Me këtë rast, Ministri Bedri Hamza dhe zëvendësdrejtori menaxhues i FMN-së Tao Zhang do të mbajnë Konferencë për Media. 

Konferenca për media  do të mbahet në Ndërtesën e  Qeverisë së Kosovës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 nëntor 2018

- Për nder të Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor bëhët ndezja e qirinjve në përkujtim të viktimave që kanë humbur jetën në aksidente në trafikun rrugor. Teatri Kombëtar, ora 18:00)