20 Gusht 2018

Reçica dhe Ajdini u dakorduan për bashkëpunim

Prishtinë, 14 nëntor - Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z. Reçica priti sot në një takim kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, z. Avni Ajdini, me dy nënkryetarët e saj.

Gjatë këtij takimi ministri Reçica dhe kryetari i BSPK-së z. Ajdini u dakorduan për bashkëpunim dhe ngritje të temave me interes për qytetarët dhe punëtorët në veçanti.

Tema me interes të përbashkët u konstatuan Ligji i Punës, Ligji i pensioneve kontributdhënëse, Ligji i Sigurimeve Shëndetësore etj.

Ajdini falënderoi ministrin Reçica për mikpritjen dhe bashkëpunimin.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Gusht 2018

- Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Grupit Punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë - Salla P-31, ora 10:00 - Vetëm pamje)

- Mbahet ceremonia solemne e hapjes së punimeve të Seminarit XXXVII Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. (Salla e madhe të Fakultetit tëFilologjisë, ora 11:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Seminarin e  37-të të Letërsisë, Gjuhës dhe Kulturës Shqipe. (Fakulteti Filologjik- Universiteti i Prishtinës, ora 11:00)
 
- Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Komunën e Suharekës. (Objekti i Komunës, Suharekë, ora 14:00)