18 Janar 2019

OEK organizon panairin e përgjithshëm ndërkombëtar “Prishtina 2018”

Prishtinë, 16 prill - Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) organizon konferencën për media lidhur me panairin e përgjithshëm ndërkombëtar “Prishtina 2018” i cili do të mbahet prej datës 18-21 Prill 2018.

Është panair me rëndësi multidimenzionale jo vetëm për Kosovën por edhe për rajonin e më gjerë që i jep rëndësi ekonomike, strategjike, integruese, sociale dhe mbi të gjitha hap i fortësimit të partneritetit ndër-rajonal si dhe përmirësim të imazhit dhe përceptimit rreth Ballkanit perëndimor.

Të paraqitura janë mëse 170 kompani dhe do të shpalosen vendi nga vijnë dhe sektorëve që iu përkasin.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2019 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 8:30)

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim 120 studentë nga Vjena dhe Venediku nga programi i studimeve  “Europian  Master in Human Rights and Democratisation”. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetëm pamje)

- Kryetar i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli me bashkëpunëtoret e tij vizitojnë Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës të cilët së bashku me Këshillin Grevistë Qendror do t'i vizitojnë grevistët e shkollës fillore “Dardania”. (Shkolla fillore Dardania, ora 10:00)

- Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prishtinë mban konferencë për media. (Zyrat e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Kryetar i Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli me bashkëpunëtoret e tij vizitojnë Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës të cilët së bashku me Këshillin Grevistë Qendror do t'i vizitojnë grevistët çerdhes “Gëzimi Ynë”. (Objekti i çerdhes “Gëzimi Ynë” në Prishtinë, ora 11:00)