20 Gusht 2018

Kredia përmes IuteCredit mund të merret edhe në Postë

Prishtinë, 7 dhjetor - Në Postën e Kosovë është krijuar mundësia për marrjen më të shpejtë dhe më të lehtë të kredisë pas marrëveshjes së nënshkruar sot me IMF Iutecredit, institucion mikrofinanciar me renome ndërkombëtare.

E tërë procedura që nga aplikimi deri te marrja e kredisë, në shumën deri në 500 euro, zgjatë vetëm një orë. Edhe kthimi i kësteve të kredisë bëhet në sportele të Postës së Kosovës.

Kryeshefi ekzekutiv Sejdi Hoxha ka falënderuar udhëheqësit e IMF Iutecredit Kosova për këtë projekt me Postën që është në interes të qytetarëve që kanë nevojë për kredi të shpejta.

Ndërkaq, kryeshefi ekzekutiv i IMF IuteCredit Shpend Maxhera dhe drejtori i saj financiar Besnik Livoreka premtuan se shërbimi i lansuar do të pasurohet edhe me oferta tjera atraktive, në një të ardhme të afërt.

Në këtë fazë, kredia e shpejtë - tërheqja e mjeteve - mund te behet në zyra postare në Prishtinë, por javët e ardhshme projekti do të zgjerohet edhe në qytete të tjera të Kosovës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Gusht 2018 - Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Grupit Punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë - Salla P-31, ora 10:00 - Vetëm pamje)

- Mbahet ceremonia solemne e hapjes së punimeve të Seminarit XXXVII Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. (Salla e madhe të Fakultetit tëFilologjisë, ora 11:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Seminarin e  37-të të Letërsisë, Gjuhës dhe Kulturës Shqipe. (Fakulteti Filologjik- Universiteti i Prishtinës, ora 11:00)

- Rifillon prodhimi në fabrikën e Ferronikelit, respektivisht tek dalja e metalit te parë. (Fabrika Newco Ferronikeli, Drenas, ora 12:30)

- Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Reshat Millaku, do të mbaj konferencë për media. (Objekti i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, rruga, Luan Haradinaj, ora 13:30)
 
- Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Komunën e Suharekës. (Objekti i Komunës, Suharekë, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë të jashtëzakonshme për media në cilën flasin deputetet, Arbërie Nagavci dhe Saranda Bogujevci. (Zyret e Vetevendosjes, ora 15:00)

- Mbahet Festivali i promovimit të Kulturës dhe Muzikës Romë 5 regjioni i Prishtinës. (Sheshi Zahir Pajaziti afër Hotel Grand. ora 18:00)