23 Shkurt 2020

Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër nis sot në Gjakovë

Gjakovë, 3 tetor - Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbahet “Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër 2019”.

“Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbërt 2019, do të zhvillojë aktivitetin nga sot deri me 5 tetor 2019 dhe do te mbahet në Hotel “Pashtriku” në Gjakovë; 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)