18 Nëntor 2017

Demokracia Plus shpalos raportin për monitorimin e OSHP-së

Prishtinë, 13 shtator - Demokracia Plus (D+) ka bërë të ditur se sot do të organizon një konferencë për media ku do të shpalos raportin për monitorimin e Organit Shqyrtues të Prokurimit Publik (OSHP).

Në kuadër të kësaj konference do të publikohen të gjeturat në lidhje me ankesat për prokurim publik, konfliktin e interesit dhe çështje të tjera të cilat e kanë ndikuar ndarjen e drejtësisë nga OSHP.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Nëntor 2017

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon turneun Dita e Flamurit për senior. (Prishtinë, ora 9:30)

- Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, mban konferencën për media mbi vlerësimin e ecurisë së fushatës zgjedhore si dhe planin e DnV-së për vëzhgim gjatë Ditës së Zgjedhjeve. (Zyrat e Institutit Demokratik të Kosovës, ora 11:00) 

- Këtë vit për herë të tretë Kosova i bashkohet shteteve të ndryshme në botë të cilat shënojnë Ditën Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor, me c'rast organizohet dhurimi i gjakut dedikuar personave të lënduar në aksidente trafiku. Kolegji “Tempulli”, ora 11:30)

- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret në takim kongresmenin amerikan, Eliot Engel. (Kabineti i kryetarit, ora 16:30)