02 Prill 2020

ATK mban seminar me tatimpaguesit e regjionit të Prishtinës

Prishtinë, 20 shkurt - Administrata Tatimore e Kosovë (ATK) ka njoftuar se sot do të mbaj seminar me tatimpaguesit e regjionit të Prishtinës.

Në hapje të këtij seminari do të jetë prezent Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj.

Temat e këtij seminari janë: risitë në Administratën Tatimore të Kosovës, aplikimi i ngarkesës së kundërt për TVSH në ndërtimtari, deklarimi vjetor PD, CD dhe DO,  risitë sipas ligjit të ri për kontabilitet, raportim financiar dhe Auditim.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Prill 2020

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. (Zyra e Presidentit, ora 10:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. (Zyra e Presidentit, ora 10:30) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj. (Zyra e Presidentit, ora 11:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim përfaqësuesit e Grupit Parlamentar 6 Plus. (Zyra e Presidentit, ora 11:30)