20 Tetor 2019

Sot mbahet aksion pastrimi në fshatin Dobrevë të Fushë Kosovës

Prishtinë, 24 nëntor - Let's Do It Kosova ka bërë të ditur se në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot do të organizohet aksion pastrimi në fshatin Dobrevë të Komunës së Fushë Kosovës.

Aksioni do të fillojë në mengjes, ndërsa përveç ekipit të Let’s Do It, i ftuar është edhe kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha.

Largimin e mbeturinave me makineri do ta bëjë Kompania “Mati”. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2019

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN Women-it, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit” me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra. (Zyra e kryetarit, ora 11:45)

- Familja Hoxha mban konferencë për media për të shprehur zhgënjimin me Qeverinë Rama për neglizhencën në zbardhjen e fatin e Remzi Hoxhes. (Hotel The Plaza Tirana, orën 10:00)