10 Prill 2021

MBPZHR nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me komunat e Kosovës

Prishtinë, 11 shkurt - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) organizon eventin e nënshkrimit të marrëveshjes për mirëkuptim dhe bashkëfinancim me komunat e Kosovës.

Marrëveshja do të nënshkruhet për bashkëfinancimin e projektit ‘’Ndërtimi dhe rehabilitimi i sistemeve të ujitjes në Kosovë”.

Eventi i nënshkrimit do të mbahet sot në ambientet e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)