16 Gusht 2022

Mbillen 14 drunj dekorativ që asociojnë datën e çlirimit të Rahovecit

Rahovec, 13 qershor  - Për nder të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të Rahovecit, në Varrezat e Dëshmorëve në Rahovec, mbillen 14 drunj dekorativ, duke asociuar datën e çlirimit të komunës së Rahovecit.

Në ceremoninë e mbjelljes ishin të pranishëm i pari i Rahovecit, kryetari Smajl Latifi bashkë me drejtorët e drejtorive komunale.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)