20 Tetor 2019

Mbahet aksion pastrimi në Komunën e Shtimes

Prishtinë, 27 nëntor - Let’s Do It ka njoftuar se në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot do të mbahet aksion pastrimi në Komunën e Shtimes.

Aksioni fillon në hapësirën te Qendra Rinore, ndërsa përveç ekipit të Let’s Do It, do të marrin pjesë edhe kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli dhe zyrtarë tjerë komunal, si dhe zyrtarë nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Mbeturinat e grumbulluara do të largohen nga NRM “Pastërtia”, ndërsa aksioni do të vazhdojë gjatë javës në këtë Komunë për largimin e deponive të identifikuara.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2019

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN Women-it, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit” me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra. (Zyra e kryetarit, ora 11:45)

- Familja Hoxha mban konferencë për media për të shprehur zhgënjimin me Qeverinë Rama për neglizhencën në zbardhjen e fatin e Remzi Hoxhes. (Hotel The Plaza Tirana, orën 10:00)