20 Tetor 2019

Mbahet aksion pastrimi në Doganaj të Ferizajt

Prishtinë, 30 nëntor - Let’s Do It ka njoftuar se në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot do të organizojë aksion pastrimi në Doganaj të Ferizajt, përkatësisht rruga “Dëshmorët e Zaskokut”.

Aksioni fillon në orët e paraditës, ndërsa përveç ekipit të Let’s Do It, marrin pjesë edhe zyrtarë komunal.

Po ashtu, ekipi i Let’s Do It merr pjesë në ceremoninë e ndarjes së shportave të mbeturinave për secilën familje nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në lagjen Qungur në fshatin Trepovic, Komuna e Pejës.

Ceremonia mbahet po sot në lagjen Qungur në fshatin Trepovic, Pejë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2019

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN Women-it, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit” me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra. (Zyra e kryetarit, ora 11:45)

- Familja Hoxha mban konferencë për media për të shprehur zhgënjimin me Qeverinë Rama për neglizhencën në zbardhjen e fatin e Remzi Hoxhes. (Hotel The Plaza Tirana, orën 10:00)