06 Korrik 2020

Let’s Do It organizon aksion pastrimi në Gjilan

Prishtinë, 22 prill - Në kuadër të aktiviteteve të organizuara për Javën e Tokës, Let’s Do It do të organizohet aksion pastrimi në Gjilan, përkatësisht në Fshatin Shillovë, lokacioni “Te Kisha”.

Aksioni organizohet në bashkëpunim me Komunën e Gjilanit.

Në aksion do të marrë pjesë ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor z.Fatmir Matoshi, kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri dhe vullnetarë të tjerë.

Mbeturinat e grumbulluara do të largohen nga KRM “Ekohigjiena”. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Korrik 2020 - Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me zhvillimet e fundit me përhapjen e pandemisë dhe ndikimet në ekonomi. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:30)

- Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi do të mbaj takim me Ministren e financave, znj. Hikmete Bajrami me të cilën do të bisedoj lidhur me pagesën e pagave të  punëtorëve nga pakoja emergjente, tërheqjen e mjeteve për punëtorë nga fondi i kursimeve si dhe eliminimin e gabimeve teknikeve gjatë  aplikimit për pakon fiskale emergjente. (Kabineti i ministres Bajrami, ora 11:00)

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Krushë e Madhe, Celinë, Nagavc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Qendrës Rinore në fshatin Krushë e Madhe, ora 19:00)

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Hoçë e Vogel dhe Brestoc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i  Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël, ora 20:00)