30 Maj 2020

Komuna e Prizrenit shpërndan lopë qumështore për fermerë

Prizren, 23 korrik - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në shpërndarjen e lopëve qumështore, për përfituesit nga thirrja e hapur nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Shpërndarja do të bëhet në Tregun e Kafshëve, ndërkaq i pranishëm do të jetë edhe drejtori i DBZHR-së, Egzon Elshani.

Për shkak të distancës, në këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës nga Shtëpia e Bardhë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)