02 Mars 2021

Gjendja me furnizim me miell dhe produkte është stabile, s’ka vend për panik

Gjilan, 27 mars -  Në territorin e komunës së Gjilanit gjendja me furnizim me miell dhe produkte të tjera është stabile dhe qytetarët nuk kanë nevojë të bëjnë panik.

Kjo u bë e ditur sot në takimin që nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, pati me kryeinspetorin Nevzad Rushiti dhe inspektorët e kësaj Komune.

“Defitinivisht është lajm i mirë se situata është stabile në këtë aspekt dhe nuk ka vend për panik. Po vizitohen në vazhdimësi të gjitha llojet e marketeve dhe ju garantoj që nuk ka vend për panik. Edhe furrat kanë kapacitete të kënaqshme ”, ka deklaruar numri dy i Gjilanit.

Në këtë takim u tha se në bazë të vizitave ne terren, nuk është vërejtur ndonjë ndryshim të çmimeve në këtë fazë.

Ndryshe, inspektorët komunalë po punojnë me rrotacion 24 orë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Mars 2021

- U.d. Presidentja Vjosa Osmani pret në takim të ngarkuarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. (Kabineti i Presidentes, ora 8:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pret në takim përfaqësuesin e BE-së për dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak. (Zyret e Selisë Qendrore të PDK-së, ora 9:50 - mediat të marrin pamje nga ky takim)

- Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik dhe USAID në Kosovë, lansojnë dy module të reja të prokurimit elektronik. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

-  Koalicioni ad-hoc i organizatave të shoqërisë civile dhe aktivistëve mbajnë konferencë për media, me ç’rast do të bëhet dorëzimi i përgjigjes në padinë e ngritur nga kompania KelKos Energy Sh.p.k ndaj aktivistes Shpresa Loshaj.  (Para objektit të Gjykatës Themelore, dega Deçan, ora 11:00)  

- Naša Inicijativa organizon protestë paqësore kundër uzurpimit të vendeve të garantuara në parlament si pasojë e një procesi jodemokratik zgjedhor dhe të kompromentuar nga manipulime në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 14 shkurt 2021. (Pikënisja e protestës fillon nga Hotel Grandi, ora 12:00)