24 Tetor 2020

Bujqësi

PSD mbeshtetë protesten e nesërme të bujqëve

Prishtinë, 9 prill - Partia Social Demokrate e Kosovës (PSD) e vlerëson të rëndë gjendjen në sektorin e bujqësisë, njërin nga sektorët me kyq të ekonomisë sonë, i cili nuk po trajtohet me seriozitetin dhe kujdesin e duhur nga... Lexo

Bujqit nesër në protesta

Prishtinë, 9 prill - Bujqit kosovar paralajmërojnë protestë për nesër, në shenjë pakënaqësie me politikat agrare qeveritare. Me këtë rast... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)