06 Qershor 2020

Jahjaga takon mbretin Abdullah të II-të të Jordanisë

Amman, 22 tetor - Gjatë vizitës në Mbretërinë Hashemite të Jordanisë, ish-Presidentja e Kosovës znj. Atifete Jahjaga u takua me Lartmadhërinë e Tij Mbretin Abdullah të II-të në Pallatin Al Husseiniya, ku u bisedua për marrëdhëniet e shkëlqyeshme mes dy shteteve dhe për zhvillimet e bëra drejt emancipimit të grave dhe vajzave, inkuadrimit të tyre në procese vendimmarrëse dhe për hapat e ardhshëm në këtë drejtim.

Presidentja Jahjaga falenderoi Lartmadhërinë e Tij për përkrahjen e vazhdueshme ndaj Republikës së Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe për ndihmën e dhënë gjatë kësaj periudhe. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve në segmentin “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, në të dy drejtimet e lëvizjes për shkak të zhvillimit të punimeve. (Segmenti “Konjuh-Babush” autoudha “Arbën Xhaferi”, ora 10:00)