06 Prill 2020

Botë

Pacolli takohet me Sekretarin Gjeneral Ban Ki Moon

New York, 22 prill - Pas rezultateve të fundit që solli fushata lobuese e Presidentit të AKR-së, me njohjen e 66 nga Mbreteria e Swazilandit, Pacolli ka zhvilluar edhe një sërë takimesh të tjera të rëndësishme në Londër dhe New York. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Prill 2020

- Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) mban seancën e dytë me radhë. (Zyrat e ZRrE-së, ora 10:00)

- Përfaqësues të AAK-së mbajnë konferencë për medie rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë së Coronavirusit. (Selia e AAK-së, ora 13:00)