26 Shtator 2020

Botë

Spanja: S’ndërhyjmë në çështjen e statusit

Madrid, 1 korrik - Për herë të parë dhe në ditën e fundit të mandatit të saj në krye të BE-së, Spanja deklaron se nuk ndërhyn për çështjen e statusit mes Prishtinës dhe Beogradit, por insiston në nevojën... Lexo

Shesheli porosit vrasje nga Haga

Beograd, 30 qershor - Voisllav Sheshel, kryetar i Partisë Radikale Serbe (PRS), ka urdhëruar Lluka Bojoviqin ta likuidojë liderin e Partisë Popullore Serbe (PPS), Tomisllav... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2020

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet afër bankës "Pro Credit Bank". (Përballë rektoratit të UP-së, lagjia "Tre Sheshirat", ora 13:00)

- Platforma Bashkë-krijuese GërrGërr organizon ditën e dytë të programit, “Kuzhina Anasjelltas”. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)

- Mbahet nata e dytë e edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 18:30)