24 Tetor 2020

Botë

Një tërmet i fortë goditet Greqinë

Athinë, 29 gusht - Tërmet i fortë ka goditur Greqinë pas mesnate. Lëkundja ishte me magnitudë 4.7 i Shkalles Rihter, sipas faqes EMSC. Po keshtu, kjo e fundit, raporton se lekundja u ndje shume, deri në juglindje të Elbasanit. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

 

- Komisioni Zgjedhor i Kosovës mban mbledhje e radhes. (Ndërtesa e KQZ-së, ora 10:30)