03 Prill 2020

Botë

Ushtria gjermane planifikon të rekrutojë të huajt

Berlin, 28 dhjetor - Duke luftuar për të mbushur radhët e saj, ushtria gjermane po harton plane për të rekrutuar shtetas nga vende të tjera evropiane, si pjesë e një përpjekje për të shtuar forcat e armatosura. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Prill 2020

- Banka Qendrore e Republikës së Kosovës mban konferencën për shtyp për zhvillimet në sektorin financiar pas paraqitjes së Pandemisë Covid 19. (Ndërtesa e BQK-së, ora 11:00)

- Kompanitë Rajonale e largimit dhe grumbullimit te Mbeturinave mban konferencë për medie (Zyret e Kompanisë “Pastrimi", ora 12:00)

- Kompania Rajonale e Ujësjellësit 'Prishtina' të bëjë pastrimin e rezervuarit të ujit në objektin prodhues Kroni në komunën e Fushë Kosovës.