16 Janar 2021

Botë

Nga sot BE hap kufijtë e brendshëm

Bruksel, 15 qershor - Nga sot kufijtë e brendshëm të Bashkimit Evropian (BE) do të hapen gati plotësisht. Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Dhjetor 2020

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike mban konferencën për media me temë “Financimi i partive politike në Kosovë: Cilat janë problemet kryesore që po dëmtojnë transparencën dhe integritetin e financimit gjatë proceseve zgjedhore?”. (Hotel Sirius, ora 11:00)