21 Prill 2019

Botë

Kryeministrat e rajonit do të takohen sot në Durrës

Durrës, 27 gusht - Kryeministrat e rajonit do të mblidhen sot në një takim informal në Durrës, me temë "Integrimi i Ekonomisë Rajonale". Qeveria e Kosoves ka bërë te ditur se Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin... Lexo

Një stuhi e fuqishme godet Hawai

Hawai, 24 gusht - Hawai është goditur nga erërat e forta dhe shiu i rrëmbyeshëm teksa Uragani Lane i afrohet shtetit amerikan, duke shkaktuar vërshime dhe rrëshqitje... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 prill 2019

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilen flet Kryetari Albin Kurti. (Zyrat e Vetëvendosjes, ora 14:00)

- Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të presë 60 nxënës nga Kosova, të cilët kanë qëndruar për disa ditë në familje në Shqipëri, si dhe 60 të tjerë nga Shqipëria bashkëmoshatarët, në familjet e të cilëve kanë qëndruar, të cilët tash do të qëndrojnë në familjet e këtyre nxënësve në Kosovë. (Ndërtesa e MAShT, ora 15:30)