21 Tetor 2018

Gjilani promovon projektin online E-Arsimi

Gjilan, 14 nëntor - Komuna e Gjilanit ka bërë të ditur se sot do të bejë  promovimin e projektit tjeter te në fushën e Teknologjisë Informative, E- Arsimi.

Ky projekt po ashtu është i pari ne nivel te Republikës se Kosovës dhe hap tjetër i avancimit te shërbimeve për mësimdhënës, nxënës dhe prindër.

Promovimi behët në Shkollën e Bujqësisë dhe Agrobiznesit "Arbëria" në lagjen e Vishnjeve në Gjilan. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2018

- Shoqëria Civile e Ferizajt organizon MiniMaratonen 5 km "Vrapo për Tetorin" e cila mbahet për tu sensibilizuar me të gjitha vajzat dhe gratë që janë të prekura me kancer të gjirit, dhe të gjitha mjetet e grumbulluara nga ky event do të dhurohen për shërimin e tyre. (Ferizaj, ora 10:00)

- Dita e tretë e Festivalit të Rakisë vazhdon me punëtorin kreative, pjekja tradicone dhe bashkekohore e rakisë, cilësia dhe shija, krijimi i një brendi të rakisë, krijimi i një tregu të përbashkët. (Etnokompleksit të fshatit Kukaj, ora 12:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyrat e Vetëvendosjes, ora 13:00)