03 Qershor 2020

Fillon instalimi i ngrohjes qendrore në Shkollën Fillore në Hoçë te Vogël

Rahovec, 30 prill - Komuna e Rahovecit ka njoftuar se sot ka filluar procesi i instalimit të sistemit të ngrohjes qendrore në Shkollën Fillore "Heronjtë e Kosovës" në fshatin Hoçë e Vogël.
'
Shkollën “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël sot e vizitoi drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit, Avni Morina ku nga afër panë se si rrjedh procesi i instalimit të nxehjes qendrore.

"Puna po zhvillohej në shtrirjen dhe montimin e gypave përcjellës të ngrohjes, për të vazhduar më tej me montimin e radiatorëve.

Punëtorëve që punonin aty u dëshiruam punë të mbarë dhe mbarëvajtje në kryerjen e punimeve të mëtejshme", tha drejtori Morina

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00) 

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e qeverisë, ora 10:00)

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të vendos vazo dekorative gjelberuese në sheshin Bill Klinton. (Shshi Bill Klinton, ora 11:00)
  
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)