18 Nëntor 2018

Apostolova takohet me Komisionin për Arsim lidhur me mbështetjen e BE-së

Prishtinë, 4 korrik - Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova do të takohet me Komisionin e Kuvendit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi.

Takimi do të fokusohet në ndikimin e mbështetjes së BE-së në arsim në Kosovë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 nëntor 2018

- Për nder të Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor bëhët ndezja e qirinjve në përkujtim të viktimave që kanë humbur jetën në aksidente në trafikun rrugor. Teatri Kombëtar, ora 18:00)