03 Gusht 2021

Arsim

LDK: Qeveria nuk e trajton me prioritet arsimin

Prishtinë, 27 dhjetor - Këshilli i Ekspertëve të Arsimit dhe të Shkencës të nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka vlërsuar se gjatë viti 2012 investimet në fushën e arsimit kanë qenë tepër të vogla, meqë buxheti... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)