03 Gusht 2021

Arsim

Kolegjet e politikanëve

Prishtinë, 16 prill - Kolegjet private po i mbajnë dyert e hapura për politikanët me ndikim kosovarë. Prokurorë, ministra, deputetë, kryetarë komunash vazhdojnë “t’i mësojnë” studentët e këtyre kolegjeve,... Lexo

Nis “Java e Bibliotekës”

Prishtinë, 15 prill - Në “Javen e Bibliotekës” është bërë edhe nënshkrimi i marrëveshjes mes Ministrisë së Arsimit, Ministrisë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)