15 Gusht 2020

Arsim

LDK: Arsimi në krizë për shkak të ndërhyrjeve politike

Prishtinë, 4 tetor - Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka bërë të ditur se ka ndjekur me kujdes zhvillimet e fundit në fushën e arsimit dhe konsideron se vendimi i strukturave drejtuese të Universitet të Prishtinës për ndryshimin e emrit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Gusht 2020

Me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj - Komandant Petriti, Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon aktivitete përkujtimore.

10:00 - Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

10:30 - Homazhe tek vendi i rënies në Nashec

11:00 - Homazhe tek monumenti i Lirisë

11:30 - Dhënia vullnetare e gjakut në repartin e transfuzionit të gjakut në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet në ora 9:15 nga Shtëpia e Bardhë.