20 Korrik 2017

Turizëm

  

Prishtina bëhet me parkun e të martuarve

Prishtinë, 7 korrik - Komuna e Prishtinës ka filluar rregullimin e parkut të të martuarve, park ky i pari i këtij lloji në vendin tonë.Lexo

1,3 milionë turistë rusë vizitojnë Antalyan në gjysmën e pare të 2017

Antalya, 6 korrik - Gazeta ruse “Vedomosti” në një lajm që ka publikuar duke u mbështetur në të dhënat e Aeroportit Ndërkombëtar të Antalyas shkruan se në gjysmën e parë të vitit 2017 vetëm në Antalya kanë mbërritur 1,3 milionë turistë rusë.Lexo

Mbahet aksion për largimin e mbeturinave në parkun e Gërmisë

Prishtinë, 30 qershor - Në vazhdën e aktiviteteve që po organizohen në kuadër të Javës së Diplomacisë Klimatike, Let’s Do It Kosova do të organizojë aksion për largimin e mbeturinave në hyrje të “Parkut të Gërmisë”. Lexo

2,9 milionë turistë të huaj vizituan Turqinë në maj

Ankara, 30 qershor - Numri i të huajve që kanë vizituar Turqinë në maj të këtij viti është rritur me 16,27 për qind krahasuar me vitin e kaluar, duke arritur në 2 milionë 889 mijë 873 vetë. Lexo

Jahtet turistike vërshojnë në portin Durrësit

Durrës, 29 qershor - Që nga fillimi i vitit 2017 deri në 28 qershor në kalatat e portit të Durrësit, përveç trageteve, kroçerave dhe anijeve tregtare, janë ankoruar 110 jahte turistike, drejtuesit e të cilave pasi kanë marrë shërbimet përkatëse kanë vizituar edhe qytetin-port.Lexo

Përurohet segmenti i shtegut malor Via Dinarica në Pejë

Pejë, 15 qershor - Përurimi i segmentit kosovar të shtegut malor Via Dinarica, me gjatësi prej 120 km, do të lidhë turizmin e Kosovës me platformën e produktit turistik global Via Dinarica duke zgjëruar me këtë ofertën turistike dhe rritur punësimin në sferën e turizmit. Lexo

previous

7-12 Nga 798

next

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh