23 Prill 2017

Turizëm

  

Rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë Shqipërinë

Tiranë, 23 prill - Numri i vizitorëve të huaj, të hyrë në Shqipëri për qëllime pushimi deri në muajin Mars 2017, ka arritur në mbi 66 mijë, 41 mijë më shumë se një vit më parë.Lexo

Qeveria themelon Këshillin e Turizmit të Kosovës

Prishtinë, 19 prill - Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar sot vendimin për themelimin e Këshillit të Turizmit të Kosovës.Lexo

Turizmi kosovar prezantohet në Panairin Mesdhetar të Turizmit

Tiranë, 8 prill - Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), po merr pjesë në \"Panairin Mesdhetar të Turizmit - Tirana 2017”, i cili do të jetë i hapur për dy ditë rresht, me 8 dhe 9 prill, në ExpoCity në Tiranë.Lexo

Ishulli i Sazanit do të hapet për turistët gjatë sezonit veror

Tiranë, 6 prill - Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë dhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për lejimin e turistëve në ishullin e Sazanit.Lexo

Antalia do të presë këtë vit 5 milionë turistë rusë dhe ukrainas

Antalia, 31 prill - Antalia, zemra e turizmit veror të Turqisë, do të presë këtë vit 3,5 milionë turistë rusë dhe 1,5 milionë turistë ukrainas.Lexo

Shqipëria e Kosova diskutojnë krijimin e një zone të përbashkët turistike

Tiranë, 28 mars - Ministri i Mjedisit, Lefter Koka zhvilloi një takim bilateral me homologun e tij, Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Republikës së Kosovës, Ferat Shala. Te dy ministrat diskutuan mbi krijimin e një brezi të gjelbërt mjedisor Shqipëri-Kosovë me qëllim zbutjen e barrierave kufitare dhe krijimin e një zone të përbashkët si një atraksion turistik që do të konsiderohej një park rekreacioni me shtigje dhe fusha sporti, me një planifikim urban dhe mjedisor të këtij mjedisi të përbashkët. Lexo

previous

1-6 Nga 774

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh