29 Maj 2017

Telekomunikacion

Konfirmohet fillimi i Autostradës Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë

Gjilan, 24 maj - Ministri në detyrë i Financave, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se gjatë këtij viti do të nis Autostrada Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë. Lexo

Telekomi i paguan Z Mobile vetëm shpenzimet e gjyqësore e jo 32 milin euro

Prishtinë, 24 maj - Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, tha se me nënshkrimin e marrëveshjes, shmangëm një falimentim potencial të Telekomit të Kosovës. 2300 punëtorë do ta ruajnë vendin e punës. Në vend të gjobës 32 milionë euro, do të paguhen vetëm shpenzimet gjyqësore. ”Punëtorët dhe familjarët e tyre të flenë të qetë sepse shmangëm falimentimin”, tha Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa.Lexo

Zgjerimi i rrugës Mramor - Grashticë kap shifrën prej 1.2 milion euro

Prishtinë, 20 maj - Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku me bashkëpunëtorë përuroi fillimin e punimeve në ndërtimin e rrugës liqeni i Badovcit - Mramor - Grashticë. Lexo

Nisin punimet në rrugën Mramor - Grashticë

Prishtinë, 20 maj - Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku, do të inauguronjë fillimin e punimeve të rrugës e cila lidhë fshatrat Mramor dhe Grashticë të komunës së Prishtinës. Lexo

Zharku dhe Kusari-Lila përuruan ndërtimin e rrugës në Bishtazhin

Prishtinë, 19 maj - Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku së bashku me kryetaren e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila dhe kryesuesi i Kuvendit Komunal të Gjakovës, Luan Gola përuruan ndërtimin e rrugës në Bishtazhin të Gjakovës dhe vizituan projektet e tjera në përfundim në këtë komunë. Lexo

Ministri Zharku përuron rrugën në Bishtazhin të Gjakovës

Prishtinë, 19 maj - Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku me bashkëpunëtorë do të përurojë përfundimin e punimeve të ndërtimit të rrugës në Bishtazhin të komunës së Gjakovës.Lexo

previous

1-6 Nga 2644

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh