29 Maj 2017

Botë


Britania ngrit në shkallën më të lartë nivelin e kërcënimit terrorist

Londër, 24 maj - Kryeministrja britanike Theresa May shpalli mbrëmjen e së martës rritjen e nivelit të kërcënimit terrorist nga \"serioz\" në \"kritik\", pas sulmit terrorist në Manchester. Lexo

Degët e LDK-së në Beneluks përkrahin Hotin për kryeministër

Prishtinë, 23 maj - Degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Beneluks, gjatë një pritje që i kanë bërë në Bruksel kandidatit për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, i kanë dhënë përkrahje të fuqishme për fitore në zgjedhjet e 11 qershorit.Lexo

Një shpërthim në Manchesteri, 19 të vdekur dhe 50 persona të lënduar

Prishtinë, 23 maj - Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e të hënës, në Angli, në qytetin e Manchesterit. Shpërthimi ndodhi në \"Manchester Arena\", ku ishte duke u mbajtur koncerti i këngëtares amerikane Ariana Grande.Lexo

Austria ndër zërat kryesor për Kosovën

Vjenë, 22 maj - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me presidentin e Republikës së Austrisë, Alexander Van der Bellen, në Pallatin Hofburg në Vjenë, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve bilaterale, rritjen e bashkëpunimit rajonal dhe intensifikimin e agjendës euro-atlantike për Kosovën.Lexo

Presidenti Thaçi udhëtoi për vizitë zyrtare në Austri

Vjenë, 21 maj - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës në Jordani, sot udhëtoi për vizitë zyrtare në Austri. Presidenti Thaçi do të ketë takim bilateral me Presidentin e Austrisë, Alexander Van der Bellen, me të cilin do të bashkëbisedoj për zhvillimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve dypalëshe. Lexo

Presidenti Thaçi takoi krerë të shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

Aman, 20 maj - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Jordani me ftesë të Mbretit të Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II bin Al-Hussein, mori pjesë në hapjen e Forumit Ekonomik Botëror për Lindje të Mesme dhe Afrikë të Veriut, që këtë vit organizohet nga Mbretëria Hashemite e Jordanisë. Lexo

previous

7-12 Nga 7936

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh