23 Prill 2017

Botë


Komiteti i Inteligjecës në SHBA vazhdon hetimin për ndërhyrjen ruse

Washington, 23 prill - Komiteti i Inteligjencës i Dhomës Përfaqësuese të Shteteve të Bashkuara pritet që ta vazhdoj hetimin lidhur me ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2016, pasi ky hetim ishte ndërprerë për shkak të tërheqjes së kryesuesit të komitetit, Devin Nunes.Lexo

Trazirat në Venezuelë vazhdojnë

Karkas, 22 prill - Në Venezuelë vazhdojnë trazirat pas protestave që kanë për qëllim largimin e Presidentit Nikolas Maduro. Grabitjet dhe dhuna sporadike vazhduan gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.Lexo

OKB kërcënon me sanksione të reja Korenë e Veriut

New York, 21 prill - Këshilli i Sigurimit i OKB-së nëpërmjet një deklarate dënoi lëshimin para pak ditësh të një rakete nga Korea e Veriut dhe bëri thirrje të mos zhvillohen më prova bërthamore. Lexo

Rusia dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Moskë, 21 prill - Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që kanë udhëtuar drejt kufirit me Korenë e Veriut.Lexo

Presidenti Thaçi në Forumin Botëror Strategjik

Majami, 20 prill - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si mysafir nderi në edicionin e 7-të të Forumit Botëror Strategjik, sot para rreth 1200 pjesëmarrësve nga dhjetëra shtete të botës ka folur për energjinë, infrastrukturën dhe zhvillimin e qëndrueshëm. Lexo

Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv për rishikimin e vizave të punës

Washington, 20 prill - Presidenti Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv ku udhëzohen agjencitë qeveritare të rishikojnë programin e vizave H-1B, që mundëson kompanitë amerikane të punësojnë me kontrata të përkohëshme punonjës të huaj. Lexo

previous

1-6 Nga 7893

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh