26 Korrik 2017

Nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave

Prishtinë, 12 korrik - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bere te ditur se nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave maksimale për 5-6 gradë.

IHK ka theksuar se sot do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 16-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 4m/s.
 

Shpėrndaje artikullin:

Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh