25 Korrik 2017

Vikendi kryesisht i vranët dhe intervale të shkurta me diell

Prishtinë, 17 qershor - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve te vikendit do të mbajë mot  mot  kryesisht i vranët dhe intervale të shkurta me diell.

Vranësirat nuk do të jenë stabile, kështu që gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe vende-vende me shkarkime rrufesh.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut herë -herë me vrull shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 12m/s.
 

Shpėrndaje artikullin:

Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh