29 Maj 2017

Energjetikë

Mot i vranët do të vazhdojë edhe gjate vikendit

Prishtinë, 27 maj - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell. Lexo

Hoti: Do ta lidhim Obiliqin me sistemin e ngrohjes qendrore

Prishtinë, 26 maj - Kandidatit për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë të premten në Obiliq, se kjo komunë do të lidhet me sistemin e ngrohjes qendrore nëpërmes sistemit të kogjenerimit, ndërsa për familjet kosovare do të krijohet Fondi për dhënien e kredive me kamata të ulëta për projekte të banimit që kanë për qëllim efiçiencën e energjisë.Lexo

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë është jo-funksional

Prishtinë, 25 maj - Konsorciuimi Kosovar i Organizatave të Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm (KOSID), kërkon nga Qeveria e Republikës së Kosovës të vazhdoj me procesin e propozimit të anëtarëve në bordin e Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE).Lexo

FSK-ja, ndan mirënjohje për KEK-un

Prishtinë, 25 maj - Në shenjë falënderimi për përkrahjen e vazhdueshme që KEK-u i ofron FSK-së, kjo e fundit sot ka ndarë mirënjohje për Drejtorin Ekzekutivë të Divizionit të Qymyrit, Adil Januzi dhe për Departamentin e Rikultivimit.Lexo

Shënohet Dita Botërore e Metrologjisë

Prishtinë, 25 maj - Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka njoftuar se Agjencia e Metrologjisë së Kosovës organizon sot shënimin e Ditës Botërore të Metrologjisë. Lexo

KEK-u financon parkun e ri të qytetit të Obiliqit

Obiliq, 24 maj - Me rastin e Ditës Evropiane të Parqeve, Drejtori Operativ i KEK-ut dhe Kryetari i Komunës së Obiliqit u vendosën gurë-themelin për ndërtimin e parkut të ri në qytetin e Obiliqit, projekt ky i financuar nga KEK-u.Lexo

previous

1-6 Nga 1923

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh