20 Shtator 2017

Milan merr Biglian

Milano, 13 korrik - Milan ka realizuar goditjen e radhës, në këtë merkato vere, duke afruar kapitenin e Lazios, Lucas Biglia.

Argjentinasi ka lënë sot grumbullimin me lacialët dhe është nisur për të kryer vizitat mjekësore me kuqezinjtë.

Lajmi është konfirmuar nga agjenti i mesfushorit, sipas të cilit, Biglia do të firmosë një kontratë 3 vjeçare, për 3.5 milionë euro në sezon, ndërsa Lazio do të arkëtojë 20 milionë euro, sipas formulës, 17+3 bonus.

\"Është arritur marrëveshja për transferimin e Biglia-s te Milani. Ai është shumë i lumtur për këtë zgjedhje. Të premten do të jetë në Milano, për të kryer vizitat dhe firmosur kontratën. Me zor po pret të fillojë këtë aventurë të re\", tha menaxheri i argjentinasit.

Ndërkohë, Milani po punon shumë edhe për afrimin e mbrojtësit të Juventusit, Leonardo Bonucci, për të cilin ka bërë një ofertë zyrtare dhe po pret përgjigjen e bardhezinjve.

Kuqezinjtë janë treguar mjaft aktivë në këtë merkato, duke afruar plot 8 futbollistë në këtë merkato verore. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 Shtator 2017 - Programi "Kërko Drejtësi” i financuar nga Departamenti i SHBA-së në bashkëpunim me Odën e Avokatëve të Kosovës mbajn takimin e fundit të programit D4J. (Hotel Emerald, ora 9:15)

- Drejtori i Misionit të USAID-it Xhejms Houp do të merr pjesë në hapjen e punëtorive të programit të USAID-it për Përkrahje Adoleshentëve pas mësimit të rregullt. (Auditoriumi i Fakultetit të Edukimit, Universiteti i Prishtinës, ora 9:30)

- Kolegji i Shkencave të Aplikuara Teknike “Tempulli” dhe Asociacioni Kosovar i Motorizimit “AMRKS” organizon tryezë diskutimi për shënimin e Ditës Evropiane pa viktima në rrugë. (Ndërtesa e Kolegjit “Tempulli” në Prishtinë,  ora 10:00) 

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi do të vizitojë Komunën e Vushtrisë dhe do të takohet me kryetarin e Komunës Bajram Mulaku. (Ambientet e komunës, ora 13:00)

- Në kuadër të konferencës ndërkombëtare “Kultura dhe Paqja në Ballkan - Roli i Parlamentarëve” zhvillohet aktiviteti “Udha e Paqes”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi do të vizitojë Kalanë e Harilaqit, në Fushë Kosovë. (Kalaja e Harilaqit, ora 15:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës ju njofton do ta hapë fushatën zgjedhore për Zgjedhjet Lokale 2017, ku do të prezantojë kandidatët për kryetar komunash. (Salla “1 Tetori” në Prishtinë, ora 17:00)

- Fondacioni Aksioni për Nëna dhe Fëmijë dhe Crimson Capital organizon ngjarjen tradicionale e përvitshme në skenën e filantropisë në Kosovë “Të vallëzojmë për nënat dhe fëmijët – Let’s Dance”. (Duplex, ora 20:00)