20 Korrik 2017

Sport

KFOR fillon ndërtimin e një fushe futbolli në Runik

Prishtinë, 20 korrik - KFOR-i në bashkëpunim të ngushtë me Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) realizoi një projekt humanitar me qëllim të promovimit të krijimit të objekteve të trajnimit në mbështetje të një ekipi shumë-etnik të futbollit në Runik të Komunës së Skënderajt.Lexo

Conte zgjat kontratën me Chelsean edhe për dy vite

Londër, 19 korrik - Antonio Conte ka zgjatur kontratën e tij me Chelsean edhe për dy sezone të tjera. Ish trajneri i Italisë dhe Juventusit kaloi një sezon të parë perfekt me londinezët, duke triumfuar në Premiere League dhe mbërriti në finalen e FA Cup, të cilën e humbi ndaj Arsenal.Lexo

Barcelona me të ardhura rekorde prej 708 milionë eurosh

Barcelonë, 18 korrik - Klubi i Ligës së Parë të Futbollit spanjoll (La Liga) Barcelona gjatë sezonit 2016-17 ka fituar të ardhura në vlerë prej 708 milionë euroshLexo

Christian Panucci, trajneri i ri i kombëtares shqiptare

Tiranë, 18 korrik - Merr fund telenovela e gjetjes së një pasuesi për Gianni De Biasin, në krye të Kombëtares shqiptare të futbollit dhe Christian Panucci është përzgjedhur për të drejtuar kuqezinjtë.Lexo

Milan merr Biglian

Milano, 13 korrik - Milan ka realizuar goditjen e radhës, në këtë merkato vere, duke afruar kapitenin e Lazios, Lucas Biglia.Lexo

Milano kërkon Bonuccin

Milano, 13 korrik - Klubi i futbollit Milano po punon për të kryer një nga transferimet më të rëndësishme të kësaj merkatoje. Kuqezinjtë kanë bërë një ofertë konkrete për të marrë shërbimet e mbrojtësit të Juventusit, Leonardo Bonucci.Lexo

previous

1-6 Nga 6577

next

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh