23 Prill 2017

Kulturë

 

Promovohet libri “Lulet dhe Lotët e Kosovës” i poetit francez Jean Yves Carlen

Gjilan, 21 prill - Në vigjilie të Ditës Ndërkombëtare të Librit, nën organizimin e Komunës së Gjilanit, sot në Universitetin “Kadri Zeka” është promovuar libri “Lulet dhe Lotët e Kosovës”, i autorit francez dhe mikut të madh të viteve më të vështira për Kosovën dhe Gjilanin, lobuesin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, Jean Yves Carlen.Lexo

Shënohet dita botërore e librit dhe e të drejtës së autorit

Prishtinë, 21 prill - Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani”, më 21 prill, ka organizuar veprimtari kulturore për Ditën Botërore të Librit dhe të të Drejtës së Autorit, ditë kjo e cila festohet më 23 prill.Lexo

Orkestra e FSK-së dhe e Ushtrisë turke me koncert të përbashkët

Prishtinë, 21 prill - Në Kazermën ,,Adem Jashari’’ në Prishtinë u mbajt një koncert i përbashkët i Orekestrës Muzikore të Forcave të Armatosura të Turqisë në bashkëpunim me Orkestrën e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Lexo

MKRS dhe SBASHK punojnë për kontratën kolektive

Prishtinë, 20 prill - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot një delegacion të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), në krye me Rrahman Jasharin, kryetar. Lexo

Hapet ekspozita “Passages” e artistit Jean Pierre Romy

Prishtinë, 20 prill - Galeria e Ministrisë së Kulturës do të sjellë sot ekspozitën e radhës “Passages” e artistit Jean Pierre Romy, e cila përmban tridhjetë punime, prej të cilave 16 janë skulptura dhe të tjerat pikturë.Lexo

Hapet ekspozita ‘Privatësia e Shkelur’

Prishtinë, 20 prill - Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, në bashkëpunim të ngushtë me Ministrinë e Arsimit, Shkencës e Teknologjisë dhe Fakultetin e Artit Figurativ të UP-së, hapë Ekspozitën e Porositur ‘Privatësia e Shkelur’. Lexo

previous

1-6 Nga 3854

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh