26 Korrik 2017

Gjatë vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm

Prishtinë, 15 korrik - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë këtyre dy ditëve të kësaj jave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

\"Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe i ndryshueshëm, ku vende –vende, kryesisht të shtunën dhe të dielën në orët e pasdites, do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat do të shoqërohen me erëra, reshje shiu të karakterit lokal dhe shkarkime rrufesh\", thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Sipas IHMK-së, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 11-15gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 20-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe verilindja shpejtësia e së cilës vende-vende mund të arrijë mbi 14m/s.

Shpėrndaje artikullin:

Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh