23 Prill 2017

Siguri

 

Gjermania mbetet plotësisht e përkushtuar ndaj KFOR-it

Prishtinë, 22 prill - Që nga viti 1999, Gjermania ka qenë një kontribuese e qëndrueshme me trupa në misionin e KFOR-it të udhëhequr nga NATO. Lexo

Filloi stërvitja dy ditore me njësitë për kërkim shpëtim me barka

Prishtinë, 22 prill - Agjencia për Menaxhim të Emergjencave e Ministrisë së Punëve të Brendshme, do të bëj stërvitje për dy ditë me radhe me njësitë për kërkim shpëtim me barka, në raste të fatkeqësive natyrore dhe fatkeqësive tjera.Lexo

Policia konfiskon 50 kg marihuanë dhe arreston pesë të dyshuar

Prishtinë, 22 prill - Policia e Kosovës ka bërë të ditur se Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik (DHTN në dy operacione të ndara konfiskon mbi 50 kg marihuanë.Lexo

AME nis stërvitjen me njësitë për kërkim shpëtim me barka

Prishtinë, 22 prill - Agjencia për Menaxhim të Emergjencave e Ministrisë së Punëve të Brendshme (AME), do të bëj stërvitje me njësitë për kërkim shpëtim me barka, në raste të fatkeqësive natyrore dhe fatkeqësive tjera.Lexo

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

Prishtinë, 21 prill - Lëvizja Vetëvendosje ka thënë së në vend që të luftojë strukturat ilegale dhe t\'i arrestojë pjestarët e saj që çdo ditë e luftojnë shtetin tonë, pushteti kriminal i Isa Mustafës vazhdon përndjekjen dhe arrestimin e aktivistëve të Vetëvendosje!-s. Lexo

Koordinohen veprimet midis Policisë dhe KFOR-it

Prishtinë, 21 prill - Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka pritur në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Giovanni Fungo, me të cilin diskutuan për gjendjen e përgjithshme t sigurisë në Kosovë e cila u vlerësua stabile.Lexo

previous

1-6 Nga 8191

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh