29 Maj 2017

Politikë

Presidenti i vendit t’i përmbahet përgjegjësive të tij kushtetuese

Prishtinë, 26 maj - Demokracia në Veprim vlerëson se ndonëse zyrtarisht fushata zgjedhore fillon me datën 31 maj dhe zgjatë deri më 9 qershor 2017, subjektet politike duke përfituar nga mungesa e rregullimit ligjor kanë nisur fushatën zgjedhore shumë më herët. Lexo

Hoti prezanton Fondin 15 milion euro të Bankës Botërore

Prishtinë, 26 maj - Gjatë një vizite që ka zhvilluar në Fabrikën e prodhimit farmaceutik Trepharm në Fushë Kosovë, kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë se politikat fiskale të miratuara nga Qeveria kanë dhënë efekte në zhvillimin e sektorit privat.Lexo

Mustafa: RTK dëshmoi se është e kapur totalisht nga PDK

Prishtinë, 26 maj - Kryeministri në largim i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se Televizioni i Kosovës (RTK), mbrëmë në lajmet qendrore dëshmoi se është kapur totalisht nga PDK dhe se me paratë publike po bënë fushatë të veçantë për njerëzit e kësaj partie.Lexo

LDK reagon ndaj sondazheve të porositura të medieve te PDK-së

Prishtinë, 26 maj - Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka theksuar se “Indeksonline”, një prej portaleve të dëshmuar për anshmëri politike, ka publikuar një, gjoja sondazh, të cilin vet e ka pranuar se është i porositur, por nuk ka treguar as prej cilës kompani është realizuar, cila metodologji është përdorur dhe as me sa respondentë është realizuar. Lexo

Haradinaj: Kosova nuk ka kohë për të humbur

Prishtinë, 25 maj - I nominuari për Kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qëndruar sot në rajonin e Pejës, në fshatrat Gllogjan i Pejës, Kosuriq, Buqan, Baran, Kryshec, Raushiq, Loxhë, Grabovc etj.Lexo

Drejtuesit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa të bindur në fitore

Prishtinë, 25 maj - Kandidatët për deputetë nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa-Lëvizja për Drejtësi, janë shprehur të bindur se do të fitojnë shumicën në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit.Lexo

previous

1-6 Nga 10000

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh