18 Nëntor 2017

Inaugurohet fabrika e përpunimit të lajthive dhe arrave Ko’Nuts

Prishtinë, 15 qershor - Kompania Selmans Network SHPK, organizon ceremoninë zyrtare të inaugurimit të fabrikës së përpunimit të lajthive dhe arrave Ko’Nuts e cila gjendet në Komunën e Graçanicës.

Ceremonia e inaugurimit do të realizohet sot në ambientet e fabrikës së përpunimit Ko’Nuts, në adresën Rr. Princi Lazër, Komuna Graçanicë.

Selmans Network SHPK ka arritur që të themelojë fabrikën e parë përpunuese të lajthive dhe arrave në Kosovë dhe regjion me mbështetjen e Promoting Private Sector Employment-PPSE, i cili program është i financuar nga  Swiss Agency for Development and Cooperation in Kosovo (SDC).

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Nëntor 2017

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon turneun Dita e Flamurit për senior. (Prishtinë, ora 9:30)

- Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, mban konferencën për media mbi vlerësimin e ecurisë së fushatës zgjedhore si dhe planin e DnV-së për vëzhgim gjatë Ditës së Zgjedhjeve. (Zyrat e Institutit Demokratik të Kosovës, ora 11:00) 

- Këtë vit për herë të tretë Kosova i bashkohet shteteve të ndryshme në botë të cilat shënojnë Ditën Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor, me c'rast organizohet dhurimi i gjakut dedikuar personave të lënduar në aksidente trafiku. Kolegji “Tempulli”, ora 11:30)

- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret në takim kongresmenin amerikan, Eliot Engel. (Kabineti i kryetarit, ora 16:30)