26 Korrik 2017

Industri

MMPH nuk ka lëshuar leje për operatorët në Mitrovicë

Mitrovicë, 26 korrik - Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të komunës së Mitrovicës Agim Bahtirit, kinse dy operatorët \"BTP HOLDING\" dhe \"BAS PARTNERS\" janë të pajisur me leje mjedisore nga MMPH.Lexo

AL Petrol tani me bazën e saj për derivate në Porto Romano - Durrës

Prishtinë 19 korrik - Kompania AL Petrol bëhet kompania e parë dhe e vetme nga Kosova me deponi të derivateve në Porto Romano, Durrës.Lexo

Daimler tërheq tre milionë makina "Mercedes-Benz" me naftë

Frankfurt, 19 korrik - Prodhuesi gjerman i makinave "Daimler", i dyshuar për fshehjen e nivelit të ndotjes, njoftoi të martën tërheqjen e mbi tre milionë makinave me naftë të markës "Mercedes-Benz" në Europë.Lexo

Konfindustria kundër iniciativës për treg të përbashkët ballkanik

Tiranë, 16 korrik - Konfindustria me seli në Tiranë vlerëson se Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë të kujdesshme në zbatimin e nismës së fundit të Bashkimit Evropian për krijimin e tregut të përbashkët të Ballkanit Perëndimor, të vendosur në takimin e nivelit të lartë në Trieste-Itali.Lexo

Përurohet linja e re përpunuese e perimeve Eurofood

Prishtinë, 14 korrik - Drejtori i misionit të USAID-it James Hope do të vizitojë sot qendrën përpunuese të perimeve Eurofood në Xërxe, ku do të përurojë linjën e re përpunuese. Lexo

Jaguar sjell modelin e ri E-Pace

Londër, 14 korrik - Jaguar ka zbuluar modelin më të ri E-Pace, që pritet të \"zaptojë\" sallonet e makinave, në fillim të vitit të ardhshëm.Lexo

previous

1-6 Nga 1933

next

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh