29 Maj 2017

Teknologji

Face recognition, prezentohet për herë të parë

Prishtinë, 16 maj - Teknologjitë digjitale të sigurimit dhe skenimit elektronik të fytyrës - Digital Security and Face Recognition, u prezentuan sot për herë të parë, në një takim të ekspertëve të kësaj fushe me studentët e kolegjit ISPE.Lexo

Vazhdon kërcënimi i sulmeve kibernetike

Londër, 16 maj - Një sulm kibernetik që ka marrë nën kontroll kompjuterat në 150 vende të botës duket se është zbutur sot, ndërsa njerëzit u kthehen në punë për të filluar një javë të re.Lexo

Aksioni për Nëna dhe Fëmijë lanson platformën për donacione online

Prishtinë, 15 maj - U bë lansimi zyrtar i platforms për pagesa online i cili mundëson dhënien e donacioneve duke filluar nga shuma 1 Euro perms ueb faqes së Aksionit për Nëna dhe Fëmijë, shërbim ky i bërë i mundur nga ProCredit Bank në Kosovë.Lexo

Sulmi kibernetik godet 150 vende të botës

New York, 15 maj - Sulmi kibernetik që goditi sistemet kompjuterike të shumë kompanive private dhe agjensive qeveritare në mbarë botën mendohet se është fashitur momentalisht. Lexo

Xiaomi prodhon tabletin Mi Pad 3

Pekin, 13 maj - Kompania “Xiaomi” ka prodhuar tabletin më të ri të saj që quhet Mi Pad 3. Kjo pajisje ka ekranin prej 7.9 inç me rezolucion 2048×1536 pikselë.Lexo

Sulme kibernetike në disa vende të botës

Londër, 13 maj - Një sulm kibernetik masiv që goditi të premten spitalet në Britani dhe bizneset në Spanjë, duket se po përhapet edhe në organizata të vendeve të tjera të botës.Lexo

previous

7-12 Nga 2398

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh